اندازه طبیعی آلت تناسلی:
این اندازه بر اساس سن و نژاد افراد متفاوت است. معمولا رشد آلت از دوره بلوغ شروع می شود و در اکثر افراد تا حدود سن هیجده سالگی به اندازه نهایی می رسد . البته در افرادی که بلوغ با تاخیر شروع می شود ممکن است اندازه نهایی در سن بالاتری ایجاد شود.

در اکثر افراد جامعه ما اندازه بین دوازده تا چهارده سانتیمتر با متوسط سیزده سانتیمتر است هر چند باید ذکر شود که اندازه های کمتر تا ده سانتیمتر نیز در محدوده طبیعی در نظر گرفته می شوند.

اشکال اساسی در این زمینه اشتباه در اندازه گیری است چرا که این اعداد بر اساس اندازه ی واقعی آلت است نه اندازه ظاهری !!! منظور از اندازه واقعی اندازه آلت در حالت سفت شده از نوک آن تا روی استخوان لگن که به صورت استخوانی در ریشه آلت لمس می شود می باشد و اندازه ظاهری اندازه آلت در حالت سفت شده از نوک آن تا سطح پوست است .

به طور معمول در اکثر افراد حدود یک تا دو سانتیمتر به علت چربی و بافت معمول اطراف آلت اندازه واقعی از اندازه ظاهری بیشتر است ولی در افرادی که چربی بیشتری در اطراف آلت دارند و مخصوصا افراد چاق باعث اختلاف قابل توجه بین این دو اندازه میشود بطوری که گاهی قسمت عمده ای از طول آلت با چربی پوشانده می شود و اندازه ظاهری کوچکی ایجاد می شود اما اندازه واقعی طبیعی است.

نقش اندازه آلت در کارکرد جنسی:
دو کارکرد اصلی برای آلت می توان تصور کرد که اندازه در آن نقش اساسی دارد.

انتقال نطفه و ایجاد باروری : با حداقل اندازه واقعی پنج سانتیمتر انتقال نطفه و ایجاد بارداری امکان پذیر است. تامین لذت جنسی برای طرفین : با حداقل اندازه واقعی ده سانتیمتر این کارکرد به نحو مطلوب قابل انجام است .از نظر علمی ثابت نشده که اندازه های بزرگتر با افزایش لذت های جنسی برای زن یا مرد ارتباطی داشته باشد، هر چند اندازه های بزرگتر از معمول می تواند باعث آسیب و ایجاد ناراحتی در شریک جنسی شود.

افزایش طول آلت:
هیچ روش بی خطر و موثری برای افزایش طول آلت وجود ندارد و برای افرادی که طول واقعی بیشتر از ده سانتیمتر دارند هیچ اقدامی در این زمینه توصیه نمیشود.

Post Author: پایگاه اورولوژی (جراحی کلیه،مجاری ادراری و تناسلی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like

سیستوسکوپی پروستات: بررسی مجرای ادراری برای درمان مشکلات پروستات

سیستوسکوپی به روشی گفته می‌شود که به پزشک اجازه می‌دهد

ورم والتهاب پروستات(پروستاتیت): درمان عفونت پروستاتیت حاد و مزمن

    عفونت پروستات (پروستاتیت) هنگامی رخ می‌دهد که پروستات

افزایش طول آلت تناسلی مردان : راه افزایش رضایت در زندگی زناشویی

سیستم تولید مثل مردان شامل آلت تناسلی، بیضه‌ها، کیسه منی