سیستم تولید مثل مردان شامل آلت تناسلی، بیضه‌ها، کیسه منی و غده پروستات می‌شود. آلت تناسلی بافت اسفنجی دارد و مسئول ایجاد نعوظ است, مجرای درون آن “مجرای ادرار” نامیده می‌شود که ادرار و اسپرم از آن خارج می‌شود. میانگین طول آلت تناسلی در حالت شل ۸٫۹ سانتی متر است (توسط پرسنل پزشکی اندازه گیری شده است). پس از بررسی چندین تحقیق متوسط ​​طول آلت تناسلی در حالت شل ۹-۱۰ سانتی متر در نظر گرفته شد.

اغلب مردان به منظور بهبود روابط تمایل به افزایش سایز آلت تناسلی خود دارند.امروزه این امر با روشهای جراحی و غیر جراحی امکان پذیر است. ازجمله روشهای غیر جراحی می‌توان به پمپ‌ های آلت، وزنه‌های آویز کردنی، تزریق ژل و چربی، استفاده از قرص دارو و کرم اشاره کرد.

مزایای افزایش طول آلت تناسلی مرد:

 • سایز آلت بزرگتر خواهد شد.
 • اعتماد به نفس بهترمی‌شود.
 • آگاهی فرد درمورد سلامتی افزایش پیدا می‌کند.
 • قدرت اراده برای بهبود مسائل دیگر زندگی افزایش می‌یابد.
 • نظم و انضباط بهبود می‌یابد.

آنچه باید قبل از درمان با پزشک خود در میان بگذارید


مواردی که باید با دکتر خود در میان بگذارید:

نتایج مورد انتظار از درمان

این مهمترین چیزی است که باید در مورد آن صحبت کنید. بیمارانی که انتظارات واقع بینانه‌ای دارند از نتایج به دست آمده رضایت بیشتری خواهند داشت. برعکس، اگر انتظارات شما با آنچه از لحاظ پزشکی قابل دستیابی است مطابقت نداشته باشد، بعید به نظر می‌رسد که شما از نتایج خود راضی باشید.

دلایل اساسی که باعث شده تصمیم به درمان بگیرید

اکثر مردانی که تصمیم می‌گیرند که آلت تناسلی خود را بزرگ کنند سایز ​​اندازه آلت تناسلی آنها متوسط است و برای انجام این کار دلایل مختلف دیگری دارند. و درست نیست که بخواهیم این دلایل را با عنوان درست یا غلط طبقه بندی کنیم، اما پزشک شما باید بداند چرا میخواهید درمان کنید و اینکه بزرگ شدن آلت تناسلی چقدر در حل این مسائل به شما کمک می‌کند.

میزان نگرانی شما در رابطه با اندازه آلت تناسلی

اکثر مردان کما بیش نسبت به اندازه آلت تناسلی خود، ،حساس هستند. و هر کسی به طور متفاوت تحت تاثیر آن قرار می‌گیرد؛ برای مثال، ممکن است برخی از مردان در طول رابطه جنسی به دلیل اندازه آلت تناسلی خود، استرس داشته باشند و این امر باعث عدم توانایی یا نعوظ ضعیف آنها ‌شود. پاسخ درست یا غلط وجود ندارد، اما اگر درمان بزرگ کردن آلت تناسلی اضطراب رابطه جنسی یا عوامل منفی مرتبط با آن را در زندگی شما کاهش می‌دهد، بهتر است اینکار را انجام دهید.

سلامت و ملاحظات آناتومی

در اولین جلسه مشاوره ، پزشک از لحاظ فیزیکی شما را بررسی می‌کند تا مشکلات سلامتی یا آناتومیکی را تشخیص دهد زیرا ممکن است این درمان برای برخی افراد مناسب نباشد. این موارد شامل سلامت عمومی، شاخص توده بدنی، آناتومی آلت تناسلی و سابقه درمانی گذشته افراد می‌شود. معاینه به پزشک کمک می‌کند تا بهترین گزینه درمانی را برای شما انتخاب کند.

سن

به طور کلی، درمان بزرگ کردن آلت تناسلی فقط برای افرادی که به سن بلوغ رسیده‌اند انجام خواهد شد. اما در سنین بالاتر هیچ محدودیتی وجود ندارد.

روش های غیر جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی


کاهش وزن

یکی از راه حل‌های امن و موثر که باعث می‌شود آلت تناسلی بزرگتر شود, کاهش وزن است. کاهش وزن، قسمتی از تنه آلت تناسلی که زیر چربی شکم پنهان شده است را نشان می‌دهد. در واقع اندازه آلت شما افزایش پیدا نمی‌کند، اما به نظر می‌رسد که بلندتر شده است.

کسانی که دوست ندارند غذای کمتری بخورند, می‌توانند با جراحی لیپوساکشن چربی اطراف آلت تناسلی خود را کاهش دهند. با این حال، این اثرات دائمی نیستند و اگر عادتهای غذایی خود را تغییر ندهید، آلت تناسلی دوباره داخل شکم فرو می‌رود، مثل یک اسکله که در جزر و مد است.

کرم‌ها و دستگاه‌ها

ما در اینجا خلاصه‌ی برخی از روشهای افزایش اندازه آلت تناسلی که هنوز اثبات نشده‌اند را آورده‌ایم:

 • پمپ وکیوم: لوله‌ای است که آلت تناسلی را به طرف بیرون می‌کشد. آلت تناسلی در داخل لوله قرار می‌گیرد کشش دستگاه باعث می‌شود خون بیشتری وارد این قسمت شود، در نهایت آلت به حالت نعوظ در می‌آید و کمی بزرگتر می‌شود. سپس یک حلقه تنگ – مانند یک رگبند پزشکی – به آلت تناسلی می‌اندازید تا خون را نگه دارید و از برگشت دوباره به بدن جلوگیری کنید. نقاط ضعف این روش چیست؟ اثر اینکار تنها تا زمانی است که حلقه روی آلت تناسلی باشد. استفاده از آن بیشتر از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه باعث آسیب به بافت می‌شود. گاهی اوقات از این روش برای درمان اختلال نعوظ استفاده می‌شود، اما اینکه این روش بتواند واقعا اندازه آلت تناسلی را افزایش دهد هنوز اثبات نشده است.
 • کشش با وزنه: کشش آلت تناسلی ، بستن آلت تناسلی یا سیستم آویزان کننده وزنه به آلت تناسلی روشهای اثبات شده‌ای برای افزایش ابعاد و طول آلت تناسلی مردان هستند و آلت تناسلی را به طور واقعی بزرگ می‌کنند.
 • کرم ها: از آنجا که اولین فرمولاسیون تقویت کننده جنسی مردان به شکل پودر بود و پس از آن به شکل قرص درآمد، پس طبیعی است که اکنون فرمولاسیون‌ها در قالب کرم موضعی یا روغن ارائه شوند. بعضی از آنها شبیه به روغن بچه هستند که روغن نامیده می‌شوند، اما اکثر آنها از لحاظ رنگ و غلظت شبیه به کرم دست و صورت هستند. برای سالهای زیادی افراد از این کرم‌ها و روغن‌ها استفاده کرده‌اند.

تزریق چربی

چربی از شکم یا ران لیپوساکشن می‌شود. سپس چربی فیلتر می‌شود تا سلولهای چربی جدا شوند و مواد دیگر کنار گذاشته می‌شوند. بعد، چربی در اطراف تنه آلت تناسلی تزریق می‌شود، برای اطمینان از زنده ماندن چربی از تکنیکهای تزریقی خاصی استفاده می‌شود . چون سلولهای انتقال چربی از بدن خود بیمار گرفته می‌شوند، هیچ گونه خطر واکنشهای آلرژیک وجود ندارد.

پوست آلت تناسلی در ناحیه بین پوست و تنه آلت تناسلی نازک است و خونرسانی این ناحیه خیلی خوب نیست. در نتیجه، پیوند(گرافت) چربی به آلت تناسلی درگذشته غیر قابل اطمینان محسوب می‌‌شد، و عوارض اصلی آن توده‌های ریز ناشی از نكروز چربی بود. خیلی مهم است كه چربی انتقال یافته به آلت تناسلی خالص باشد و سلول‌های چربی دست نخورده باقی بمانند.

تزریق ژل

هنگامی که ژل به داخل تنه و کلاهک سر آلت تناسلی تزریق می‌شود اندازه آلت تناسلی افزایش پیدا می‌کند. به مدت چندین سال در آسیا از پرکننده‌های پوستی برای بزرگ کردن آلت تناسلی استفاده می‌شد و کیفیت نتایجی که به دست آمده بسیار بالا بوده است. ژل از طریق یک سوزن کوچک تزریق می‌شود و با ایمنی کامل و خیلی ساده با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این روش حدود یک ساعت طول می‌کشد. حدود ۲۰٪ ضخامت آلت افزایش پیدا می‌کند. نتایج دائمی نیستند، اما احتمالا تاثیر آن تا یک سال یا بیشتر باقی می‌ماند.

 جراحی افزایش طول آلت تناسلی


برای بزرگ کردن آلت تناسلی از دو عمل جراحی استفاده می‌شود:

افزایش طول آلت تناسلی

 متداولترین روش بریدن رباطی است که آلت تناسلی را به استخوان لگن متصل می‌کند. با این کار مقدار بیشتری از تنه آلت تناسلی- به طور متوسط ​​کمتر از یک اینچ – خارج از بدن قابل مشاهده خواهد شد. البته این افزایش طول آلت تناسلی واقعی نیست و فقط آن قسمت پنهان آلت مشخص خواهد شد. برای جلوگیری از اتصال مجدد رباط تا شش ماه باید به طور روزانه از وزنه یا دستگاه کشش استفاده کنید.

افزایش پهنای آلت تناسلی

برای مردانی که فکر می‌کنند آلت تناسلی آنها خیلی باریک است، جراحی با استفاده از روش‌های تهاجمی‌تر مثل پیوند چربی، سیلیکون یا گرافت بافت انجام می‌شود.

بهبودی پس از جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

جراح پس از عمل جراحی دستورالعمل‌های مراقبتی مورد نیاز را به بیمار خواهد داد. این دستوالعمل‌ها مربوط به دوره بهبودی فرد می‌شوند و بیمار باید مطابق با آنها عمل کند. هنگامی که جراح تشخیص داد که بیمار به اندازه کافی بهبود پیدا کرده است او را مرخص می‌کند. اگر بیهوشی موضعی داشته باشد، همان روز می‌تواند به خانه برگردد. اما اگر بیهوشی عمومی بوده است، احتمالا باید یک شب در بیمارستان بماند.

استراحت و بهبودی

ممکن است بعد از جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی درد و سوزش داشته باشید، اما با استفاده از مسکن می‌توانید آنرا کنترل کنید. آلت تناسلی با پانسمان جراحی پوشیده می‌شود که باید در فواصل زمانی منظم تعویض شود. هنگامی که پانسمان برداشته می‌شود، ممکن است متوجه زخم کوچکی شوید اما با رشد موهای جدید در ناحیه شرمگاهی پوشانده خواهد شد.

وقتی به خانه برگشتید استراحت کنید و بیش از حد خودتان را خسته نکنید. اگر قبل از عمل جراحی از کار مرخصی گرفته‌اید ، بهتر است از این زمان استفاده کنید و استراحت کنید. برای بهبودی زمان لازم است.

ماساژ و بهداشت روزانه

بهتر است روزانه آلت تناسلی خود را با وازلین ماساژ دهید تا توده‌های ریز سطحی روی پوست تشکیل نشود. همچنین از مایل شدن آلت به یک طرف جلوگیری می‌کند. این ناحیه را تمیز نگه دارید، به ویژه زمانی که در حال بهبودی است، اما از رسیدن آب به این ناحیه خودداری کنید. برای تمیز کردن این قسمت به جای دوش گرفتن از یک لیف یا اسفنج استفاده کنید. تا یک ماه پس از عمل جراحی شنا یا ورزش دیگری انجام ندهید.

جلسه‌های مراقبت پس از عمل جراحی

اگر بخیه‌ها جذبی نباشند (عادی) باشند، بعد از ده تا چهارده روز پس از جراحی، ‌کشیده می‌شوند. پزشک از شما می‌خواهد تا برای چکاب چند بار به کلینیک مراجعه کنید تا پس از گذشت یک مدت پیشرفت بهبودی را کنترل کند.

اگر شما جراحی افزایش طول آلت تناسلی را انتخاب کرده‌اید، از وسایل«بزرگ کننده‌های آلت تناسلی» خاصی استفاده می‌کنید تا طول آلت تناسلی را افزایش دهید. جراح در مورد چگونگی استفاده از این موارد توضیحات لازم را خواهد داد.

اجتناب از فعالیت بدنی

برای یک ماه پس از جراحی، از بلند کردن اشیا سنگین و یا فعالیت‌های شدید دیگر اجتناب کنید. قبل از شروع مجدد روابط جنسی حدود یک ماه تا ۶ هفته صبرکنید . با این عمل جراحی عملکرد جنسی یا ادرار شما تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. برای مشاهده نتایج این جراحی به طور کامل ممکن است ۳ تا ۶ ماه طول بکشد.

نتایج

میزان موفقیت جراحی را به دو روش تعریف کنید:

 • بدون عوارض جانبی عمده
 • نشان دهنده رضایتمندی بیمار

اکثر مردان از هم از لحاظ نتایج زیبایی شناختی و هم عملکردی از این جراحی رضایت داشته‌اند و اغلب نارضایتی‌ها مربوط به روش تزریق چربی بوده‌ است.

عوارض

عوارض خیلی نادر هستند اما ممکن است رخ بدهند. معمولا  این خطرات با هر نوع جراحی دیگر ممکن است پیش بیاید. اگر متوجه چیز غیر طبیعی مثل خونریزی زیاد ؛ جمع شدن آب زیر پوست آلت تناسلی؛ عفونت؛ درد شدید؛ دشواری تنفس یا درد قفسه سینه شدید بلافاصله با جراح تماس بگیرید. سایر عوارض مانند ترومبوز (لخته شدن خون)، آسیب عصبی و آمبولی ریه (تشکیل لخته خون در ریه‌ها) به همان اندازه جدی هستند و نیاز به مراجعه فوری به پزشک دارند.

سوالات رایج


هیچ روغنی در بازار وجود ندارد که آلت تناسلی شما را بزرگتر کند. با این حال، بزرگ شدن آلت تناسلی از طریق سایر روشها امکان پذیر است. هیچ تحقیقی تاثیر روغن یا مکمل‌های دیگر برای بزرگ شدن آلت تناسلی را اثبات نکرده است و ممکن است منجر به عوارض ناخواسته یا وارد شدن آسیب به آلت تناسلی شود.

تمام عمل‌های جراحی آلت تناسلی تحت مراقبت یک روزه هستند و بین ۱ تا ۲ ساعت جراحی طول می‌کشد. این بدان معنی است که کل فرآیند (از پذیرش تا ترخیص از کلینیک) حدود ۶ ساعت است، پس از آن شما می توانید به برنامه عادی و روزمره خود بازگردید.

هزینه‌های درمان جراحی بستگی به نوع عمل، مواد مورد استفاده پزشکی و شرایط خاص هر بیمار دارد.

معمولا بعد از ۴ تا ۶ هفته می‌توانید رابطه جنسی داشته باشید, مگر آنکه نظر جراح شما چیزی غیر از این باشد.

نتایج بستگی به آناتومی بیمار دارد، اما به طور کلی نتایج زیر امکان پذیر است:

 • طول آلت تناسلی در حالت شل بین ۲-۵ سانتی متر (۱ تا ۲ اینچ) افزایش پیدا می‌کند.
 • طول آلت تناسلی در حالت نعوظ (با فیزیوتراپی پس از عمل) بین ۰٫۵ تا ۱ سانتی متر (تا ۰٫۵ اینچ) افزایش می‌یابد.
 • ضخامت آلت تناسلی در حدود ۲۰-۴۰٪ افزایش می‌یابد.
 • سر آلت تناسلی۲۰-۳۰٪ افزایش پیدا می‌کند.

Post Author: پایگاه اورولوژی (جراحی کلیه،مجاری ادراری و تناسلی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like

سیستوسکوپی پروستات: بررسی مجرای ادراری برای درمان مشکلات پروستات

سیستوسکوپی به روشی گفته می‌شود که به پزشک اجازه می‌دهد

ورم والتهاب پروستات(پروستاتیت): درمان عفونت پروستاتیت حاد و مزمن

    عفونت پروستات (پروستاتیت) هنگامی رخ می‌دهد که پروستات
راههای پیشگیری از سنگ کلیه سنگ ساز رژیم غذایی و دارویی

راههای پیشگیری از سنگ کلیه سنگ ساز:رژیم غذایی و دارویی

اگر قبلاً سنگ کلیه  دفع کرده باشید، قطعاً درد آن